Biyografim

NİL BİREYŞOĞLU ÖZEN

Her şey ortaokuldayken okuduğum Irvın Yalom’un “Divan” kitabıyla başladı. Kitabı okudum ve çok etkilendim. Kendi rüya analizlerimi yapmaya çalışıyordum. İnsanları dinlerken böyle düşünüp hissetmelerine neden olan şeyleri anlamaya çalışıyordum. Daha çok ve daha çok okudum. Ve artık yolumu çizmiştim. Psikoterapist olacaktım.

 

2005’te Ankara Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nden, 2017’de YDU Klinik Psikoloji Anabilim Dalından Yüksek Onur Öğrencisi olarak mezun oldum. 1080 saatlik Bütüncül Psikoterapi, 450 saatlik Aile Danışmanlığı, 120 saatlik Hipnoterapi, DBE EMDR Terapisi, Bilişsel Davranışçı Terapi, Cinsel Terapi, Heidi Kaduson’dan Çocuk Oyun Terapisi, WISCR Zeka Testi ve birçok eğitime ve seminerlere katıldım. Çeşitli Hastane ve Eğitim Kurumlarında Uzman Psikolog-Psikoterapist olarak danışmanlık yaptım.

2008’den beri Antakya Terapi Psikolojik Danışmanlık Merkezi’nin kurucusuyum ve Klinik Psikolog-Psikoterapist olarak çalışmalarımı devam ettirmekteyim. Bireysel Terapi, Aile-Evlilik Terapisi, Çocuk-Oyun-Ergen Terapileri, Hipnoterapi, EMDR Terapisi, Cinsel Terapi, Eğitim Danışmanlığı uygulamalarının yanında WISC-R Zeka Testi, MMPI Kişilik Testi ve birçok ruhsal tarama testleri uygulamaları yapmaktayım. Ayrıca özel bir kuruluşta Etkili İletişim dersleri vermekteyim. 
Hatay Antakya doğumluyum. İlkokulu Samandağ Atatürk İlkokulu’nda, Lise eğitimimi ise Osman Ötken Anadolu Lisesi’nde tamamladım. Evliyim ve iki çocuğum var.

 


WhatsApp
Hemen Ara