BİREYSEL PSİKOTERAPİ


Bireysel terapi, kişinin ihtiyacına göre psikoterapi yönteminin uygulandığı ve davranışlarda, duygularda ve düşüncelerde olumlu yönde kalıcı değişimi oluşturmaya yönelik yapılandırılmış bir yaklaşım şeklidir.


Kişinin üzüntü, yalnızlık, utanç, öfke, suçluluk, değersizlik, çaresizlik gibi duygularını; eş , aile , iş , arkadaş , çocuk ile bağlantılı problemlerini , korkularını , hayatla baş etmede yaşadığı sıkıntıları ve panik atak , depresyon , anksiyete bozuklukları , obsesif kompulsif bozukluk, uyku bozuklukları gibi psikolojik rahatsızlıklarını çözme amaçlı uygulanan bir tedavi yöntemidir.

Bireysel terapide danışan ile terapist arasında gizlilik anlaşması yapılır.

Terapist, danışanı yargılamadan , onun iç dünyasını anlamaya çalışarak dinler ve danışana yönlendirme yapmaz. Her terapistin tedavi sürecinde uygulaması gereken ve etkin olduğu psikoterapi yöntemleri olmalıdır. Terapi sürecinde kişisel sorunların çözümünün sağlanması amaçlandığı gibi ,kişisel farkındalık da kazandırılır.
Herkes , hayatının bazı dönemlerinde baş edemediği sorunlarla karşılaşır ve bunlarla mücadele ederken bir uzmana ihtiyaç duyabilir. Elinizdeki kaynaklar varolan sorunlarınızı çözmenize yetersiz kalıyorsa, bireysel psikoterapiye ihtiyacınız var demektir. Sizi önem vererek , sabırla , yargılamadan dinleyecek ve sorunlarınızı çözmenizde size yardımcı olabilecek bir psikoterapist , hayatınızda çok büyük değişimler sağlayabilir.

Hızlı iletişim
  • 0 (533) 040 00 25
  • 0 533 040 00 25
  • aterapipsikoloji@gmail.com
İletişim Formu
Hızlı iletişim

WhatsApp
Hemen Ara