• Ptesi Pazar: 08:00 – 22:00
  • .
slider_1_bg_01.jpg

Zekeriya Kurt

Ben Zekeriya Kurt. 1983 İstanbul doğumluyum. Aslen Trabzonluyum.

Dokunsal ileti terapilerime masaj ile başladım. Masajın şifa veren ve bağışıklığı kuvvetlendirici özelliklerini keşfettim. Masaj eğitimlerimi başarı ile tamamladıktan sonra bu mesleğe olan merakım arttı. Fiziksel ve nörölojik rahatsızlıklara olumlu etki bırakabilmek beni hayli keyiflendiriyordu. Bu sebeple sevdiğim işi daha derinine araştırmaya koyuldum. Uyguladığım manipülasyonlar kişiyi rahatlatıyor, ağrılarını alıyor ancak bir süre sonra benzer şikayetler tekrarlayabiliyor. Çünkü vücut hafızasına hakim olamıyordum.

Refleksoloji Nedir?

Refleksoloji ; kişinin kendi kendini iyileştirebilme prensibine dayanıyor. İlaç kullanmadan,iğne yapmadan, ağrı hissettirmeden vücut hafızasına yerleşebilmek ve şifaya kapalı yolları açarak kendi kendini iyileştirebilme mekanizmasını aktif edebilmektir.

Doğum ile birlikte hayatta yerimizi alırken bir çok yetenek kazanıyoruz ve öğrenerek kabiliyetlerimizi artırıyoruz. Süreç içersinde zihinsel ve fiziksel bir çok gelişme kaydediyoruz. İlerleyen süreçlerde bizlere bahşedilmiş beden sağlığımızı da günden güne yitirerek hastalanıyoruz. Peki neden hastalanıyoruz ?

“Bağışıklık sistemi vücudumuzu hastalıklar karşı korumaya yarayan, virüs ve bakteri gibi zararlı hücreleri tanıyan, bunlara karşı savaş açıp yok eden işleyişe bağışıklık sistemi denir.”

Refleksolojinin Faydaları

Vücudumuzun kendi kendine iyileştirebilme kabiliyeti olan bağışıklık sistemimiz olumsuz hayat koşullarıyla beraber zayıflar ve vücudumuzun savunmasında etkin rol oynayamaz hale gelir. Sistemin zayıflamasıyla hastalanırız. Bir çok tedaviye ihtiyaç duyar ve ilaçlar kullanmak zorunda kalırız.

“Refleksoloji bağışıklık sistemini güçlendirerek vücudumuzun kendi kendini iyileştirebilme kabiliyetini geri kazandırır.”

Sağlık ayaktan başlar ilkesi ile çıktığım bu yolda refleksolojinin mucizeleriyle bezendim. Çeşitli hastalıklar üzerine manipülasyonlar öğrendim ve geliştirdim. Hastalar üzerinde çalışmalarım olumlu sonuçlar gösterdi. Refleksolojiyi kişiler ister destekleyici tedavi terapisi ister tamamlayıcı tedavi terapisi olarak uygulatabilirler. Bireyler sağlıklı yaşlanmak için refleksolojiyi hayatlarında destek ve koruyucu terapi olarak uygulatabilirler.

Çeşitli terapi yöntemi uyguladığım danışanlarım, sağlıklarına kavuşmakta ve sorunlarından kurtulmaktadır.

Bana Ulaşın!

Seanslar ve terapiler hakkında soru sormak için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz.